Në kërkim për drogë, arrestohet 45-vjeçari me dy emra në Tiranë

Një 45-vjeçar në kërkim ndërkombëtar për drogë është arrestuar në kryeqytetet.

Policia njoftoi se seksioni i Kërkimit në Drejtorinë e Tiranës, në bashkëpunim me specialistët e Seksionit për Hetimin e Narkotikëve, Forcën e Posaçme “Shqiponjat”, Fast Albania dhe Interpol Tirana, zhvilluan operacionin e koduar “Alias”, në kuadër të të cilit u bë i mundur lokalizimi në sheshin “Rilindja”, kapja dhe arrestimi i përkohshëm, me qëllim ekstradimi drejt Italisë, i shtetasit Rajmond Hoxhaj alias Eduard Dhamo, 45 vjeç, banues në Tiranë.

Arrestimi i tij u bë pasi Gjykata e Milanos në Itali e ka dënuar me 24 vite burg për veprën penale “Trafikimi i narkotikëve” kryer në bashkëpunim.

Interpol Tirana, në bashkëpunim me Interpol Romën, vijon procedurat për ekstradimin e këtij shtetasi drejt Italisë, shtuan të njëjtat burime.