Parashikimi i motit për ditën e hënë, 31 Maj 2021

Për ditën Hënë, moti parashikohet fillimisht me diell, por nga orët e mesditës deri ato të pasdites pritet shtim vranësirash mesatare deri të dendura.

Shërbimi Meteorologjik Ushtarak parashikon se vranësirat do të shoqërohen me reshje shiu të intensitet të ulët, por lokalisht reshjet do të jenë me intensitet mesatar në formën e shtrëngatave shoqëruar me shkareksa elektrike dhe breshër.

LEXO EDHE  Vr*sja e Santiago Malkos, pezullohet një vit procesi ndaj 5 të akuzuarve