Njihuni me ‘vajzën e MotoGp’ që u kthye shumë shpejt në një “Mbretëreshë” Instagrami

Modelja seksi 32-vjeçare nga Zelanda e Re, Rsoana Arkle, e filloi karrierën e saj si një vajzë e MotoGP dhe shpejt u bë shumë e famshme në mediat sociale, duke fituar miliona ndjekës.

Në fakt, ajo arriti ta kthente përfshirjen e saj në Instagram në një punë me kohë të plotë, e cila i jep asaj deri në 3,000 euro për çdo postim.

E pyetur për suksesin e saj ajo është shprehur: “Varet ekskluzivisht nga sa ndjekës keni dhe sa vendosni të publikoni”.

Sipas Rosanës, katër këshilla për të pasur sa më shumë ndjekës janë:

1. Posto në mes të orës 6:30 dhe 9 të mbrëmjes, ose herët në mëngjes para se të shkosh në punë

2. Bashkëvepro me ndjekësit, me pyetje të tilla si: “Nga janë ndjekësit e mi” ose kërkoni që të etiketojnë miqtë e tyre

3. Investoni në një aparat fotografik me cilësi të mirë me WiFi për t’i dërguar fotot drejtpërdrejt në telefonin tuaj celular

4. Kujdesuni që fotot tuaja të jenë me cilësi shumë të mirë

 

View this post on Instagram

 

A post shared by • • (@rosannaarkle)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by • • (@rosannaarkle)