‘Lufta ka filluar’/ Gazetari: Inceneratorët dhe klanet brenda PS duan të ndajnë tortën mandatin e 3-të

Gazetari Klodian Tomorri, duke komentuar kompaninë e re të Ben Blushit, Vjollca Hoxhës dhe kompanive të incineratorëve, shprehet se kjo ka objektin fiks si një nga 3 licencat që do të shpërndajë Rama për gjurmimin/ fiskalizimin’ e karburanteve.

Sipas Tomorrit, lufta mes klaneve në PS ka shpërthyer dhe kërkohen pjesë nga torta e mandatit të 3-të të Ramës.

Postimi i Klodian Tomorrit:

Lufta ka filluar

Me sa duket, inceneratoret po tentojne te hyjne ne torten e karburanteve. Objekti i kesaj kompanise perkon shume me 3 licensat qe do jepen per “gjurmimin/fiskalizimin” e karburanteve. Rastesi? Mbase. Por sic ka thene dhe Simon Van Booy tek “Dashuria fillon ne dimer”; Rastesia do te thote se je ne rrugen e duhur.

Nje gje eshte e sigurte. Mandati i trete do te jete plot me surpriza. Tashme qe klanet ne PS po ravijezohen dhe lufta ka shperthyer haptazi, inceneratoret nuk ka se si te mos jene pjese e betejes.

A do te lejoje klani kundershtar i Erion Veliajt qe inceneratoret te sulmojne tregun e karburanteve? Booo.  Gjerat po behen shume interesante.