VIDEO/ Man.City-Chelsea, mbyllet pjesa e parë. “Blutë” në avantazh

Luhet finalja e Champions League mes Chelsea dhe Manchester City dhe londinezët kanë arritur të mbyllin pjesën e parë kalojnë në avantazh,duke bërë një hap të madh drejt kupës me veshë të gjatë.

Ishte blerja më e shtrenjtë e verës së shkuar për londinezët, Kai Havertz, që finalizoi me sukses një kundërsulm të anglezëve, duke marrë mrekullisht një vertikalizim dhe kaluar portierin Ederson.

Një gol me shumë peshë për Chelsean, të cilët morën një goditje të rëndë tre minuta para golit me daljen nga fusha për shkak dëmtimi të Thiago Silvas.