Bashkia nis shembjen e pallateve në Kombinat, banorët: Ku do të shkojmë tani ?

Në zonën e Kombinatit ka nisur shembja e tre pallateve të cilat konsiderohen si të dëmtuara nga tërmeti i nëntorit të 2019.

Por banorët janë të shqetësuar sepse ato thonë nuk janë pajisur me dokumente që u garanton atyre se pasi të prishen këto pallate do të kenë banesat e tyre.

“Na ka ardhur administrator dhe na ka thënë që këto janë të pabanueshme, dhe do ju bëjmë shtëpinë. Mirë që do i prishin po ku do të shkoj unë? Unë jam me tapi me dokument, më jep një dokument që të thotë që ju do të banoni këtu. Në gazetë e kam lexuar që më përket 3 dhomë e një kuzhinë por s’kam asnjë document në dorë.

Kësaj i thonë peshku në det e tigani në zjarr”,- shprehet një banor.

Dëshminë mund ta dëgjoni në minutën 11:38 të kësaj videoje./Oranews