Parashikimi i motit për ditën e martë, 25 Maj 2021

Edhe përgjatë ditës së martë në vendin tonë do të mbizotërojë mot i kthjellët dhe i nxehtë, njëlloj si ditën e hënë.

Temperaturat maksimale pritet të arrijnë në 32 gradë celcius ndërsa ato minimale në 13 gradë celcius.

LEXO EDHE  Fërkimi i makinave shkaku i sherrit në Tiranë/ Një nga të plagosurit në gjendje kritike për jetën

Era fillimisht do të fryjë nga kuadrati i jugut por të mërkurën, do të kthejë nga veriperëndimi e lehtë e mesatare në brigjet detare. Valëzimi në detë i forcës 2 deri 3 ballë.