A qendron Xhorxh Soros pas akuzave të DASH? Ja si përgjigjet Berisha

Ish-kryeministri Sali Berisha në një konferencë të jashtëzakonshme përballë gazetarëve ka dalë për të sqaruar deklarata e bëra një ditë më parë nga DASH për shpalljen e tij non-grata.

I pyetur nga mediat nëse pas këtyre akuzave qendron Xhorxh Soros, Berisha tha pas këtyre qendrimeve qëndrojnë të gjithë ata që ishin për ndarjen e Kosovës.

LEXO EDHE  Haradinaj pas takimit me Ramën: “Ballkani i hapur”, pas njohjes së pavarësisë së Kosovës nga Serbia

‘Jo nuk e them se është Xhorxh Soros. Kam qenë i pari qe kam kundërshtuar ndarjen e Kosovës, dhe unë e dija se kam përpara të gjithë qeveritarët e Rajonit, kryeministrin e Shqipërisë, presidentin e Kosovës. Unë kam sulmuar Xhorxh Sorosin si kryespekulant, si armik të Shqipërisë.Unë jam krenar për këto që kam bërë’, tha Berisha.