Imami apo Kruja, Brdaric ka një pikëpyetje para finales me “Demat”

Partizani-Vllaznia, e programuar të luhet të premten prej orës 17:00, është një nga ndeshjet më të rëndësishme të javës së 35-të të Superiores.

Shkodranët në këtë duel nuk mund të aktivizojnë dot mbrojtësin Aleksandar Isaevksi, i cili ka plotësuar numrin e kartonëve të verdhë dhe do e ndjekë nga tribuna këtë duel.

Trajneri Thomas Brdaric duhet të vendosë se kush do të luajë në krahun e majtë të prapavijës. Një opsion është Eni Imami, i cili ka luajtur më parë në atë pozicion.

LEXO EDHE  Manchester City “zbraz” arkën, ofron 117 milionë euro për yllin anglez

Alternativa tjetër është “xholi” Arsid Kruja. Mesfushori ka luajtur në të dyja linjat e mbrojtjes kur është dashur dhe me shumë gjasa edhe këtë herë do të duhet të mbulojë boshllëkun e Isaevksit.