Aksidenti me dy të vdekur në Malësinë e Madhe, arrestohet polici/Emrat

Një polic dhe një shtetas tjetër kanë rënë në pranga, pasi u përfshinë në një aksident ku ndërruan jetë dy persona.

Aksidenti ndodhi në vendin e quajtur “Omaraj”, Njësia Administrative Gruemirë në Malësinë e Madhe, ku një mjet tip “Audi” me drejtues shtetasin V. N., u përplas me një mjet tip “Mercedes Benz” me drejtues shtetasin M.B., me të cilin udhëtonin si pasagjerë shtetasit Serxho Kukaj, 21 vjeç, dhe shtetasi Erglis Delaj, 20 vjeç.

Automjetet e përfshira në aksident po udhëtonin me drejtimin Koplik – Shkodër. Drejtuesi i automjetit “Mercedez” pasi ka humbur kontrollin e mjetit është përplasur me kolonën e një muri rrethues. Si pasojë e kësaj përplasje ka gjetur vdekjen e menjëhershme shtetasi me inicialet S.K., ndërsa shtetasi E.D. ndërroi jetë teksa po transportohej për në spitalin rajonal.

I dëmtuar nga ky aksident ka mbetur edhe drejtuesi i automjetit “Audi”, i cili ndodhet i shtruar në repartin e kirurgjisë për shkak të dëmtimeve të marra.

Grupi hetimor ka siguruar pamjet filmike nga momenti i aksidentit dhe pas hetimeve në vendngjarje kryen arrestimin në flagrancë të shtetasve:

• M.B., 19 vjeç;
• V.N., 53 vjeç, me detyrë punonjës policie në Komisariatin e Policisë së Malësisë së Madhe.

Hetimet vazhdojnë për zbardhjen e plotë të kësaj ngjarje. SHÇBA mbetet e përkushtuar në misionin e saj për garantimin e zbatimit të ligjit dhe fton qytetarët të denoncojnë çdo rast të shkeljes së ligjit, duke telefonuar në numrin e gjelbër 0800 90 90.