Një person kërcënon se do të hidhet nga lartësia, ja çfarë kërkon

Një person ka hipur tek skelat e muzeut në qendër të Tiranës dhe kërcënon se do të hidhet nga lartësia nëse nuk i firmoset një kontratë pune.

Nga raportimet e para mësohet se në vendin e ngjarjes ka shkuar policia, e cila po negocion me personin.

Në vendngjarje ndodhen edhe punonjës të zjarrfikëses, të cilët po përpiqen që të dialogojnë me qytetarin.

Nuk dihet ende identiteti i të riut që kërcënon se do të vetëhidhet nga godina, dhe as konflikti që ka pasur me persona të tjerë apo me punëdhënësit e tij.

LEXO EDHE  Prapaskenat/ Pse "Gjatoshi" fshihet pas Braçes për firmosjen e krimeve mbi teatrin

Njoftimi i policise

Rreth orës 09:30, Salla operative ka marrë njoftim se në Qendër, tek “Muzeu Kombëtar i Tiranës” shtetasi A. J., po tenton të hidhet nga lartësia e një ndërtese aty në afërsi.

Menjëherë në vendngjarje kanë shkuar shërbimet e Policisë të cilit po negociojnë me shtetasin A. J., për zbritjen e tij.

Gjithashtu në vendngjarja janë shërbimet e ambulancës dhe zjarrfikëses.

Grupi hetimor punon për sqarimin e rrethanave të ngjarjes.