Spektakël te Levante-Barcelona, vendasit shënojnë dy gola në 3 minuta, Barcelona përgjigjet me Dembele

Barcelona e mbylli pjesën e parë ndaj Levante me rezultatin 0-2 me golat e Messi dhe Pedri por në pjesën e dytë gjithçka ka nisur mbrapsht dhe ai avantazh është flakur në 3 minuta.

Vendasit shënuan në të 57′ me Melero dhe në të 60′ me Morales. Gjithçka për t’u bërë nga e para për katalanasit…

Por, Barcelona u përgjigj me Dembele menjëherë, i cili përfitoi edhe ngq një top i devijuar dhe kthyer “asist”, duke lëshuar të djathtën.