West Brom bie nga kategoria

West Brom është skuadra e dytë që bie matematikisht nga Premier League angleze. Humbja 3-1 përballë Arsenal e zbriti një kategori më poshtë ekipin e drejtuar nga Sam Allwrdajs.

Emile Smith goditi shpresat e Uest Brom në minutën e 29-të, teksa zhbllokoi sfidën pas një krosimi të Saka. Nikolas Pepe e bëri edhe më të vështirë detyrën e Bromviç gjashtë minuta më vonë, duke shënuar për 2-0.

Pereira shpalosi të gjithë cilësitë e tij për të shënuar për 2-1 dhe dhënë shpresë për Uest Brom, gjithsesi, Arsenal shënoi sërish për të vulosur rënien e 5-të radhazi të Uest Brom nga Premier League në 10 vitet e fundit.

Nga ana tjetër, Arsenal shpreson ende për Europën, pasi matematika i lë në lojë për kualifikimin në Europa League. Ndërkaq, Manchester United shtyn festën në shtëpinë e City, duke qenë ende në lojë për titullin kampion në Premier League. Djajtë e kuq mposhtën me përmbysje 1-3 Aston Villën.