Juve-Milan/ Super pritje nga Szczezny, Kessie humbet 11-metërsh (VIDEO)

Milani ka gabuar nga pika e bardhë e penalltisë me Franck Kessie, snajper deri tani!

Kuqezinjtë fituan 11-të metërsh pasi Chiellini e preku me dorë topin e goditur nga Brahim Diaz.

Arbitri Valeri u konsultua me monitorin VAR dhe nuk pati dyshime. Portieri polak gjeti krahun e duhur.