Sarandë, dhunohet dhe grabitet një kambist

Dhunohet dhe grabitet një kambist në Sarandë. Ngjarja para pak në lagjen nr.4 të Sarandës. Mësohet se kambisti i identifikuar me emrin Ibrahim Didani, 60-vjeç është dhunuar në ashensor në pallatin e tij. Dy meshkuj dhe një femër e kanë goditur në pjesë të ndryshme të trupit dhe i kanë marrë 500.000 lekë të reja.

Policia në vendin e ngjarjes. I dëmtuari ndodhet në spital.

Policia

Me datë 07.05.2021, rreth orës 19:45, në lagjen nr.4, Sarandë, 1 person ende i paidentifikuar, në hyrje të një pallati ka shtyrë shtetasin I. D., rreth 60 vjeç dhe i ka marrë një shumë parash.

Nga ana e Policisë po bëhet krehja e zonës, grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për identifikimin dhe kapjen e autorin.