Makina del nga rruga, plagoset shoferja në Bulqizë

Një aksident është regjistruar ditën e sotme, në Bulqizë ku ka mbetur e plagosur drejtuesja e mjetit, identiteti i së cilës ende nuk bëhet i ditur.

Ngjarja ka ndodhur në aksin nacional Qare e Buallit Pishat, ku një makië e tipit “Audi”, ka dalë nga rruga dhe është përplasur me murin e një banese pranë rrugës.

Duke qënë se ky segment rrugor ndodhet pranë qendrave të banuara, shpesh herë ka patur aksidente deri me pasojë vdekjen e njerëzve, por jo vetëm edhe të dëmtimit të bagëtive.

Policia ka mbërritur me urgjencë në vendin e ngjarjes dhe po punon për zbardhjen e rrethanave të aksidentit.