Foto/ Sfida ndaj Skënderbeut, sulmuesi i Partizanit “karikon” skuadrën: T’u tregojmë karakterin tonë!

Partizani do të luajë nesër kundër Skënderbeut në transfertë, ndeshje e vlefshme për javën e 32-të të Superiores. Të kuqtë e drejtuar nga trajneri Ilir Daja do të tentojnë të marrin maksimumin, ndërsa nga minuta e parë pritet ta nisë si titullar, Stenio Junior.

Sulmuesi brazilian ka bërë një postim në rrjetet sociale ku duket se kërkon të motivojë shokët e skuadrës. Ai shfaqet në fushë me fanelën e Partizanit teksa shkruan në diçiturë: “Le ta bëjmë realitet dhe t’i tregojmë atyre që kemi karakter”.

Ndeshja Skënderbeu – Partizani është programuar të lihet nesër në prën 19:00 në stadiumin “Skënderbeu” të Korçës.