Marku: Dimë si të fitojmë ndaj Kukësit, Vllaznia jashtë Europe? T’i nxjerrim blof specialistët

Herald Marku, mesfushori i Vllaznisë, ka dalë sot para mediave dhe ka folur në lidhje me duelin e radhës me Kukësin, si dhe u është përgjigjur specialistëve që mendojnë se shkodranët do të mbeten jashtë Europës.

Që të ndodhë kjo kuqeblutë duhet të humbin finalen e Kupës së Shqipërisë me Skënderbeun dhe të renditen poshtë vendit të katërt. Aktualisht Vllaznia është e treta, me katër pikë më shumë se Tirana e vendit të pestë.

BARAZIMI ME TEUTËN – “Deri diku mendoj se ishte mungesë fati, pavarësisht se ne jemi mësuar të luajmë fort dhe ta meritojmë fitoren. Nuk ishte në anën tonë fati në dy ndeshjet e fundit, pasi loja ka qenë mjaft e mirë dhe rastet nuk na kanë munguar”.

VLLAZNIA EDHE JASHTË EUROPE – “Reagimi im është që në përfundim të ndeshjes t’i nxjerr blof këta specialistë, të cilët mendoj se kanë gabuar sepse Vllaznia do të jetë në Europë. Do luftojmë fort në të dyja frontet, si për titullin kampion, ashtu edhe për Kupën e Shqipërisë”.

OBJEKTIVI NDAJ KUKËSIT – “Do shkojmë të japim maksimumin. Jemi përballur edhe më parë me Kukësin, dimë si ta mundim. Është një ekip cilësor, nuk do ta nënvlerësojmë. Pa diskutim që shkojmë në Elbasan vetëm për tre pikët. Ata na kanë mundur në ‘Loro Boriçi’, por mendoj se kemi dominuar në fazën e tretë. Jemi në një formë më të mirë dhe mendoj se do ta kalojmë me sukses”.