Humbja në kampionat rezulton fatale për Shkëmbin, Ballkani njofton shkarkimin e tij

Ballkani nëpërmjet një komunikate zyrtare në faqen e klubit, ka njoftuar se ka shkarkuar nga drejtimi i skuadrës trajnerin Bledi Shkëmbi.

Skuadra nga Suhareka, ka regjistruar 2 humbje radhazi në kampionat, fillimisht nga Drenica dhe ditën e sotme nga Arbëria.

Këto humbje i kanë larguar nga kreu, që tashmë mbahet nga Prishtina më 5 pikë më shumë. Kjo ka bërë që drejtuesit e Ballkanit të marrin vendimin për shkarkimin e trajnerit Shkëmbi.