VIDEO/ “Jini agresivë dhe shijoni lojën”, filmohet dialogu i Zidane me lojtarët

Real Madrid luan një ndeshje shumë të rëndësishme mbrëmjen e sotme në Londër, ku sfidon Chelsean për gjysmëfinalen e Champions League. Ndeshja e parë në Madrid është mbyllur në barazim 1-1.

Real Madrid ka mbërritur në Londër paraditen e djeshme dhe ka kryer seancat e fundit stërvitore. Emisioni El Chiringuito ka mundur të kapë disa pamje filmike, ku Zidane tregon një pjesë të strategjisë.

“Duhet të jemi shumë agresivë sepse Chelsea është mësuar me këtë. Dhe më pas mos harroni të mbani topin, të luani dhe të shijoni lëvizjet tuaja sepse kjo është ajo që na solli deri këtu”, u tregon Zidane lojtarëve.