I premtoi punësim në Gjermani dhe i mori paratë, arrestohet për mashtrim e reja

 

 

29-vjeçarja me iniciale, V.G, ka rënë në prangat e policisë, pasi ka mashtruar një qytetar me qëllim që ti merrte paratë.

Sipas njoftimit të policisë së Tiranës, 29-vjeçarja i ka marrë paratë shtetasit me iniciale, A.K., me pretendimin se do ta punësonte atë në Gjermani.

Sasia e parave të marra nga 29-vjeçarja, ende nuk është bërë e ditur, ndërsa materialet i kanë kaluar Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Tiranë, për veprime të mëtejshme.