Djali i aktorit Guljelm Radoja bën dedikimin prekës për të atin e ndjerë (Foto)

Djali i aktorit të mirënjohur shqiptar, Guljelm Radoja, ka postuar një dedikim prekës për vdekjen e të atit, në rrjetet sociale.

“Pushofsh në paqe bab! Do ndrijnë akoma sytë e tu mbi ballin e vajzës, djalit, mbesave dhe nipit të vogël …”, shkruan Redi Radoja në faqen e tij në Facebook.

Aktori nga Shkodra ndërroi jetë në orët e para të mëngjesit të 5 majit, ku ishte i intubuar në spitalin Shefqet Ndroqi. Prej një muaji, aktori po vuante pasojat e lëna nga infektimi me koronavirus.