Champions/ Chelsea dhe Real Madrid synojnë finalen, Tuchel e Zidane publikojnë formacionet zyrtare

Do të startojë në orën 21:00 në “Stamford Bridge”, akti i dytë i gjysmëfinales së Champions-it, mes Chelseat dhe Realit të Madrid.

Gjithçka mbetet e hapur, për sa i përket kualifikimit pas barazimit 1-1 në sfidën e parë, teksa të 2 ekipet do t’i luajnë të gjitha shanset, për të siguruar një biletë në finalen e Stambollit, aty ku i pret Mançester Siti i Pep Guardiolës, që eliminoi mbrëmjen e djeshme PSG-në.

Për sa i përket statistikave, Chelsea do të luajë për herë të pestë kundër Realit të Madridit në një kompeticion europian. Madrilenët nuk e di çfarë do të thotë të fitosh në 4 ndeshjet e fundit në transfertë me skuadrat angleze.

Ekipi spanjoll ka arritur të marrë vetëm 2 barazime dhe 2 humbje, duke shënuar vetëm 2 gola. Fitorja e fundit është ajo ndaj Liverpulit në tetorin e vitit 2014, në fazën e grupeve të Champions-it.

Formacionet zyrtare: