Bilanci ditor i Covid në Kosovë, 4 viktima dhe 153 raste të reja

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës njoftoi të Mërkurën se ka regjistruar katër viktima nga koronavirusi dhe 153 raste të reja pozitive.

Rastet e vdekjes u regjistruan në komunat: Gjakovë, Mitrovicë, Prizren dhe Viti, ndërsa rastet e reja pozitive rezultuan pas 1,474 testimeve.

LEXO EDHE  Gruaja ‘masakron’ me grushta dhe shqelma burrin në plazh (Video)

IKSHPK-ja po ashtu njoftoi se në 24-orëshin paraprak, 310 pacientë janë shëruar nga koronavirusi.

Me këto shifra, numri i përgjithshëm i të infektuarve në Kosovë shkon në 105,864, i viktimave në 2,195 dhe i të shëruarve në 96,322.

Aktualisht, raste aktive janë 7,347.