Vajza e Bill Gates reagon pas lajmit për ndarjen e prindërve të saj

Çifti i njohur Bill dhe Melinda Gates po divorcohen, pas 27 vitesh martesë.

Lidhur me këtë ka reaguar vajza e tyre e madhe, Jennifer Gates. Pas lajmit, Jennifer bëri ​​një deklaratë në Instastory.

“Deri më tani, shumë prej jush kanë dëgjuar lajmet që prindërit e mi po ndahen. Ka qenë një periudhë sfiduese për të gjithë familjen tonë.

Unë jam ende duke mësuar se si të mbështes më së miri procesin dhe emocionet e mia, si dhe anëtarët e familjes në këtë kohë, dhe unë jam mirënjohëse për hapësirën për ta bërë këtë. Unë personalisht nuk do të komentoj më tej për asgjë rreth ndarjes, por ju lutem ta dini se fjalët tuaja të mira dhe mbështetja kanë kuptimin e botës për mua.

Faleminderit për kuptimin e dëshirës sonë për privatësi ndërsa ne lundrojmë në fazat e ardhshme të jetës sonë”, shkroi ajo.

Image