Komisioneri për Zgjerim Varhelyi nesër në Tiranë, takim me Ramën dhe Bashën

Komisioneri për Zgjerim dhe Fqinjësi Oliver Varhelyi pritet të mbërrijë nesër në Rinas në orën 11:00.

Siç edhe ka lajmëruar eurokomisioneri, gjatë turit të tij në Europë, do të andalet edhe në Shqipëri.

Fokusi i kësaj vizite është ndihma e BE-së për përballimin e pandemisë COVID-19 nga Shqipëria, ku pritet të dorëzohen 145 mijë vaksina, që përkojnë me dozën e parë të vaksinave të financuar nga BE.

Gjatë vizitës së tij në Shqipëri, Varhelyi pritet të takohet me kryeministrin Rama dhe me kryetarin e opozitës Lulzim Basha.