E rëndë/ Bie nga ndërtesa shumëkatëshe, ndërron jetë sekretarja e parë e Ambasadës

Një ngjarje e rëndë është shënuar në Iran. Sipas BBC, një anëtare e lartë e stafit në ambasadën zvicerane në Teheran, ka ndërruar jetë pasi ra nga ndërtesa shumë katëshe ku jetonte.

Një zëdhënës i urgjencës tha se gruaja 51-vjeçare ishte sekretare e parë në ambasadë, megjithatë nuk e bëri të ditur emrin e saj.

Lajmi është bërë i ditur edhe nga Ministria e Jashtme zvicerane, e cila konfirmoi se punonjësja e tyre ka ndërruar jetë në një incident.

LEXO EDHE  U përpoq t'i shpëtonte policisë, burri bie papritur nga çatia (Video)

“Departamenti Federal i Punëve të Jashtme dhe kryetari i tij Këshilltari Federal, Ignazio Cassis janë shokuar nga vde kja tragjike dhe i shprehin ngushëllimet e tyre më të thella drejt familjes”, tha një zëdhënës.

Ministria shtoi ndër të tjera, se orët e fundit është në kontakt të vazhdueshëm me familjen e të ndjerës dhe autoritetet iraniane.