Makina e policisë përplas për vdekje këmbësorin

Një aksident me pasojë vdekjen e një qytetari ka ndodhur mbrëmjen e sotme në Pogradec. Nga të dhënat e para mësohet se një automjet policie ka përplasur për vdekje një këmbësor në afërsi të fshatit Çiflig.

“Më datë 22.04.2021, rreth orës 22:50, në aksin rrugor Korçë-Maliq, pranë fshatit Çiflig, Korçë, automjeti i policisë tip “Ford”, ka aksidentuar një këmbësor rreth 45 vjeç, ende i paidentifikuar, i cili për pasojë ka ndërruar jetë.

Grupi hetimor në bashkëpunim me Shërbimin për Çështjet e Brendshme dhe Ankesat, nën drejtimin e Prokurorisë Korçë, po kryejnë veprimet hetimore për zbardhjen e plotë të rrethanave të ngjarjes”, njoftoi policia.