Vrasja në Elbasan/ Gazmend Bardhi: Në vendngjarje një makinë e mbushur me para e karta indentiteti

Kandidati i PD për deputet, Gazmend Bardhi ka folur në lidhje me ngjarjen e ndodhur në Elbasan ku mbeti i vrarë Pjerin Xhuvani, i cilësuar së fundmi nga PD si eksponent kriminal i PS-së.

Bardhi u ndodh në vendngjarje pasi tha se ndaloi një makinë për të cilën tha se ishte e mbushur me para dhe karta identiteti.

Gazmend Bardhi u shpreh se nuk ka shumë informacion sesi ndodhi ngjarja, por thotë se makina e gjetur është e shtabit elektoral të Taulant Ballës.

“Aty i kishit, ti kishit kapur, kapeni me median (u drejtohet policeve). Nuk kam shumë informacion, makina që shikoni atje është e mbushur me karta identiteti dhe para e drejtuar nga prej ekspenonteve te krimti te organizuar dhe trupin e shihni vete atje. Kaq kam për të thënë, janë një grup personash, shtabi elektoral i vertetet i Taulant Ballës”, u shpreh Bardhi për mediat.

Lexo edhe:

Vrasje në Elbasan/ Ekzekutohet ish-zyrtari, i përfshirë në incidentin e 14 Marsit