Plagosja e sekretarit të PD në Kavajë, 3 persona në kërkim (Emrat)

Zbardhen detaje të reja nga plagosja e sekretarit të Partisë Demokratike në Kavajë, Bledar Okshtuni, ditën e djeshme. Policia ka shpallur në kërkim tre persona, të cilët akuzohen për plagosje të rëndë me dashje, të kryer në bashkëpunim.

Përveç Ndriçim Jonuzi (Tahiri), i cili qëlloi me pistoletë në këmbë Okshtunin, janë shpallur në kërkim edhe 29-vjeçarët Dorjan Troplini dhe Markel Shtylla.

LEXO EDHE  Zgjedhjet/ Kryemadhi: Dorëzuam sot ankimimet e para për procesin e 25 Prillit

Troplini dhe Shtylladyshohet se  kanë qenë të parët që kanë nisur sherrin. Ata kanë hyrë në zyrën elektorale të PD dhe e kanë dhunuar me grushte sekretarin demokrat. Më pas, ka shkuar Jonuzaj dhe e ka qëlluar me pistoletë, duke e plagosur.

Lexo edhe:

Plagosja në zyrat e PD në Kavajë, flet nga arratia autori: Ja pse ndodhi ngjarja /VIDEO