Erdhën me bujë gjatë merkatos së verës, Tirana “i tregon derën” 3 lojtarëve

Tirana është larg pritshmërive këtë sezon. Bardheblutë, tetë javë nga fundi i kampionatit ndodhen në vendin e pestë në Superligë, nëntë pikë pas kryesuesve të Teutës. Edhe pse matematika e lejon, duket se lufta për në Europë është e vështirë me ngjeshjen e renditjes.

Drejtuesit bardheblu do të freskojnë skuadrën në verë, teksa pritet largimi i disa lojtarëve që nuk kanë dhënë atë çka pritej, paçka minutave në fushë. Tre afrikanët e afruar në verë mund të largohen, ndërsa vetëm Gyamfi mund të qëndrojë sërish në ekip.

LEXO EDHE  Barcelona synon përforcimin e mbrojtjes, tentohet shoku i Hysajt te Napoli

Richard Danso ka thyer Disiplinën dhe është degdisur në ekipin U-21, ndërsa Sasraku e Sulley nuk janë ambientuar me ekipin. Sasraku prej kohësh është larg ekipit, me të ardhmen që është e destinuar larg bardhebluve.