Agnelli jep dorëheqje, Juve mbetet pa President

Presidenti i Juventusit, Andrea Agnelli ka dhënë dorëhqje nga posti që mbante te skuadra. Numri një i Zonjës së Vjetër, ishte njëri nga ideatorët e Superligës së Evropës.

Sipas mediave ndërkombëtare, ai do të tërhiqet nga pozita për ta mbrojtur klubin.

LEXO EDHE  Kategoria Superiore U-17 & U-19 / Njihuni me çiftet e fazës play-off dhe play-out të këtij sezon

Agnelli, Perez dhe 10 drejtues të klubeve të mëdha evropiane kishin nënshkruar marrëveshjen për Superligën e Evropës.