100 milion euro për Lukakun, gjiganti anglez tundon Interin

Super League ka marrë më shumti vëmendjen dhe klubet e mëdha flasin për krizë financiare. Gjithsesi shifrat e çmendura në merkato vazhdojnë të jenë kryefjalë.

Manchester City kërkon një sulmues që të garantojë gola dhe në skenë ka dalë një goleador që po spikat në Serie A dhe më parë ka qenë edhe pjesë e Premier League.

Bëhet fjalë për Romelu Lukaku, yllin e Interit që duhet të shlyejë borxhe të rëndësishme për të rregulluar bilancin.

Sipas Sky Sport, City është gati të ofrojë 100 milion euro për të bindur Interin që ta shesë futbollin belg.  Gjithccka është në kuadrin e fjalëve për momentin.