Fa Cup/ Leicester kualifikohet në finale, i bashkohet Chelseat

Është mbyllur me rezultatin 1-0 sfida gjysmëfinaliste e FA Cup, Leicester-Southampton. Vendasit janë treguar cinik duke u mjaftuar me një gol të shënuar në pjesën e dytë.

Iheanacho në minutën e 55-të dërgoi topin në rrjetë dhe më pas admnistrioi deri në fund ndeshjen.

LEXO EDHE  Barcelona synon përforcimin e mbrojtjes, tentohet shoku i Hysajt te Napoli

Leicester kualifikohet për në finalen e FA Cup dhe do të sfidojë në finale, Chelsea që dje fitoi ndaj Man City.