FOTO/ Skandal i Rilindjes në fushatë, ja si përdor fëmijët dhe çakulin elektoral Xhemal Qefalia

Rilindja nuk e ndal show dhe propogandën. Madje duket se me afrimin e datës së zgjedhjeve duket se është shtuar doza e show, duke përdorur madje edhe fëmijë të mitur.

Fotot e mëposhtme tregojnë atë që ndodh në Tiranë, në zonën ku kandidon Xhemal Qefalia, ku për të gënjyer qytetarët për marrjen e votës po hidhet cakull elektoral në rrugë.

E ndërsa Erjon Veliaj, si drejtues politik i fushatës së Rilinjdes në Tiranë, por edhe si Kryebashkiak, s´lë vend pa folur për projektet e realizuara, faktet tregojnë se qeverisja qendrore apo ajo lokale është tërësisht fasadë.

LEXO EDHE  Merkel në ditën e fundit si kancelare/ Berisha: Mike e çmuar e Shqipërisë

Më e rëndë bëhet kur fëmijë të mitur, ndoshta nën 6-7 vjeç, vishen me bluza fushate, që mbajnë potretet e Xhemal Qefalisë dhe fotot hidhen në rrjetet sociale, që përbën edhe një shkelje të përdorimit të fëmijëve në fushatë.