Denoncimi i fortë, shqiptarët po vaksinohen me vaksina të skaduara/ FOTO

Ish-Kryeministri Sali Berisha ka denoncuar një skandal me procesin e vaksinimit, ndërsa tha se prej 10 ditësh qytetarët po vaksinohen me vaksina të skaduara.

Berisha shkruan në rrjet se mjekët kanë ndërprerë procesin, por janë urdhëruar nga Kryeministri Edi Rama për të vijuar. Sipas Berishës, përdorimi i një vaksine të skaduar përbën një kërcënim serioz për jetën e të vaksinuarit. Duke e cilësuar vaksinimin një proces elektoral, Berisha i drejton një apel OBSH që të ndërhyjë me urgjencë për të ndërprerë atë që e konsideron si një eksperiment kriminal.

Postimi nga Sali Berisha

Superskandal!

Ndal vaksinimit elektoral te qytetarve me vaksina te skaduara.

Prej 10 ditesh shqiptaret vaksinohen me vaksina ta skaduara.

Bluzat e bardha nderpresin procesin e vaksinimit.

Xhahili i Surrelit detyron vazhdimin e tij!

Miq, ne menyre te perseritur kam denoncuar fshehjen e dates se skdences te vaksinave nga Xhahili i Surrelit dhe Ndrikull Hajnia.

Para 15 Serbia shkaterroi nje kontigjent vaksinash te skaduara.Perdorimi i nje vaksine te skaduar perben nje kercenim serioz per jeten e te vaksinuarit dhe nje veper te rende penale. Denoj me ashpersine me te madhe perdorimin elektoral te vaksinave te skaduara dhe i beje thirrje OBSH te nderhyj me urgjence per te nderprere menjeher kete eksperiment kriminal çnjerzor te autoriteteve shqiptare

LEXO EDHE  Zbulohet “miniera” e prodhimit të BitCoin në Drejtorinë e Policisë në Poloni! Shkarkohet nga detyra punonjësi

Lexoni denoncimin e bluzbardhit dixhital dhe shikoni ne foto daten e skadimit te vaksinave 6/4/2021!

Mirmbrema. Ndjese per oren e vone. Sot ka ndodhur skandali i rradhes i ripjelljes ne lidhje me vaksinimin. Rreth mesdites vaksinimi eshte nderprere per rreth 1 ore pasi mjeket vaksinues konstatuan qe vaksinat e ardhura se fundmi kane daten e skadences 09.04.2021. Pati nje grumbullim te madh njerzish pas nderprejes se vaksinimit. Duke qene se njerzit u merzit dhe irrituan me situaten e krijuar, me urdher nga lart mjeket dhe infermieret i detyruan te kthehen ne vende dhe te fillojne perseri vaksinimin. Nga ky moment cdo person nuk u lejua brenda cadrave. Po ju dergoj foton Data e sakadimit shenon 06.04.2021. ju siguroj qe diten e djeshme vaksinimi eshte nderprere per rreth 1 ore pasi vaksinatoret konstatuan qe kjo eshte data e skadences. Ju lutem ju bejeni publike se kjo qe po ndodhe eshte shume e rrezikshme.Keta nuk ndalen para asgjeje per propaganden e tyre duke kercenuar shendetin me vaksina te skaduara.me respekt