Parashikimi i motit për ditën e enjte, 15 Prill 2021

Moti i paqendrueshëm i kësaj të mërkure do ti lerë vendin moti me diell dhe alternime vransirash.

Në orët e mëngjesit të ditës së enjte përvec rënies së temperaturave, në pjesën veriore parashikohet shi i dobët lokal.

Era do të fryjë nga juglindja e veriperëndimi e lehtë e mesatare në bregdet, shoqëruar me dallgëzim në det të forcës 3-4 ballë.

LEXO EDHE  BSH: Çmimet e banesave u rritën me 6.7% gjysmën e parë të vitit

Temperaturat parashikohen në:

zonat malore 0°C deri në 10°C

zonat e ulëta 3°C deri në 18°C

zonat bregdetare 5°C deri në 17°C

Ju urojmë një ditë të mbarë në vijim!