Ja kush është polici i plagosur në Berat (Emri)

Është bërë i ditur tashmë emri i efektivit të policsë që ka mbetur i plagosur në Berat, në mbrëmje.

Ai është Elton Boduri, 26 vjeç.

Sipas raportimeve nga terreni, Boduri ka mbetur i plagosur në këmbë

Sipas të dhënave të para, ngjarja ka ndodhur në lagjen ‘Donika Kastrioti’.

Në sallën operative është lajmëruar për një konflikt midis dy komshinjve. Menjëherë në vendngjarje është nisur një patrullë me katër efektivë të policisë.

LEXO EDHE  Deklarata e Yuri Kim/ Lubonja: Problemi numër 1 është Rama në pushtet

Me të mbërritur në vendngjarje, njëri nga personat e përfshirë në konflikt është përleshur me policët. Gjatë këtij momenti është dëgjuar edhe një krismë armë, por pa u specifikuar se nga ka ardhur kjo krismë.

Ndërkohë që të plagosur me gurë pas konfilktit me komshinjtë kanë mbetur bashkëshortët Albert dhe Olta Meta. Ndërkohë që policia ka ndauar 3 vëllezërit Marini.