Ndahet nga jeta një zyrtar i Kuvendit të Kosovës

Ka ndërruar jetë koordinatori për Çështje Elektromekanike në Kuvendin e Kosovës, Byrhan Buçinca.

Lajmin e ka bërë të ditur shefja e Grupit Parlamentar të LVV-së, Mimoza Kusari-Lila e cila me anë të një postimi në rrjetet sociale, ka vlerësuar lartë profesionalizimin e Buçincës në administratën e Kuvendit të Kosovës.

“Sot morëm lajmin e hidhur që Byrhan Buçinca, Koordinatori për Çështje Elektromekanike në Kuvendin e Kosovës, nuk është më në mesin tonë. Byrhani si punëtor i zellshëm dhe në krye të detyrave që i janë parashtruar do t’i mungojë Kuvendit të Kosovës, administratës, dhe deputetëve të zgjedhur të popullit, të cilët në qendër të punës së tyre e kishin profesionalizmin e tij. Burahnin do ta kujtojmë si njeri të urtë, e dashamirës, por edhe si njeri që ka kanë dhënë shembullin se si duhet t’i shërbehet vendit dhe institucioneve të tij.

LEXO EDHE  Foshnja humbi jetën në maternitet, policia nis hetimet për mjeken/ Detajet

Si Grup Parlamentar i Lëvizjes VETËVENDOSJE!, bashkëndjejmë dhimbjen me familjen Buçinca, dhe u shprehim ngushëllimet më të sinqerta për humbjen e tyre, që njëherazi është edhe humbje e jona si shoqëri.

U prehtë në paqe Byrahn Buçinca, e u kujtoftë përherë njerëzia dhe e puna e tij”, ka shkruar Kusari Lila.