LIVE/ Partizani-Bylis, ndiqni ndeshjen

Ka startuar në orën 16:00 ndeshja mes Partizanit dhe Bylisit në stadiumin “Air Albania”, e vlefshme për javën e 27-të në Kategorinë Superiore.

Pritet një sfidë e luftuar nga të dyja ekipet, që do të kërkojnë me çdo kusht të marrin maksimumin nga sfida e sotme, edhe për shkak të objektivave që kanë.

Kjo përballje, ndryshe nga katër të tjerat luhet një ditë më pas, kështu që të dyja kampet i kanë më të qarta llogaritë se çfarë duhet të kërkojnë.

LEXO EDHE  FOTO/ Gafa kundër Galatasaray, tifozët e Lazios bëjnë veprimin e papritur ndaj Strakoshës

Pa dyshim Partizanit i vlen vetëm fitorja, nëse synon titullin, por frika e së shkuarës në përballjet me ballshiotët mbetet prezent, pasi Bylisi ka qenë një “mace e zezë” për “demat”. Te Bylisi mbeten me shpresë për ta siguruar mbijetesën pa ndeshje shtesë.

Ndeshjen mund ta ndiqni këtu LIVE