Konte ul Lautaron në stol, formacionet e Inter-Kaljari

Luhet duke filluar nga ora 12:30, ndeshja mes Interit dhe Kaljarit, e vlefshme për javën 30-të në Serinë A.

Zikaltrit vijnë si favoritë absolutë në këtë sfidë, ku do të kërkojnë me çdo kusht fitoren, për të vazhduar të qetë në krye të renditjes, drejt titullit kampion.

Nga ana tjetër, Kaljari do të kërkojë surprizën në “San Siro”, me Naingolan dhe Godin, që sfidojnë ish-skuadrën e tyre.  Bilanci në përballjet mes Interit dhe Kaljarit është në favor të zikaltërve: 39 fitore kundër 14 të skuadrës sarde; kompletojnë bilancin 28 barazime.

LEXO EDHE  Kevin Zefi, talenti me origjinë shqiptare që refuzoi PSV dhe Juven për të luajtur me Interin

Skuadra e Kontes ka fituar plot 11 nga 12 ndeshjet e fundit të kampionatit, duke mbajtur portën të paprekur në 67% të këtyre takimeve (8/12) vetëm katër gola të pësuar gjatë kësaj periudhe. Për sa i përket formacioneve, Konte ka bërë disa ndryshime, teksa ka ulur në stol Lautaro Martinez dhe në vendin e tij titullar e ka nisur Aleksis Sançez.