Kategoria e Dytë/ Përfundojnë 5 sfidat e javës së 18-të, rezultatet dhe klasifikimi

Janë mbyllur 5 sfidat e ditës të vlefshme për Grupin A dhe B të Kategorisë së Dytë.  Nuk ka fitues në Sopoti-Shkumbini. Ndeshja më e fortë e grupit A, mes Sopotit dhe Shkumbinit përfundoi në barazim 1-1, rezultat që mban ekipin librazhdian në krye për momentin. Sopoti kryeson me 44 pikë, një më shumë se Shkumbini që ka luajtur një ndeshje më pak.

Dy takimet e tjera përfunduan me fitoret minimale të ekipeve vendase. Gramshi mposhti 1-0 Valbonën falë rrjetës së Balliut në mesin e pjesës së dytë.

Ada triumfoi 3-2 me përmbysje ndaj Shënkollit në derbin e Veriut. Shkreli dhe Ndoji shënuan në minutat e fundit të ndeshjes për Adën, teksa në pjesën e parë e kishte gjetur rrugën e rrjetës Mehja. Pa vlerë golat e Djalës dhe Cekut për Shënkollin.

LEXO EDHE  Renditja e FIFA/ Italia e Argjentina ngjitin nga 2 shkallë, rekord historik për SHBA-të

Në grupin B u luajt vetëm një ndeshje sot. Labëria fitoi 0-1 jashtë fushe kundër Delvinës. Golin e fitores e realizoi Kumanaku në fundin e pjesës së parë. Tre pikë të rëndësishme për Labërinë, që renditet në vend të tretë me 41 pikë, pesë pikë larg kreut.

Klasifikimi, Grupi A

Klasifikimi, Grupi B