E papritur/ Ndryshon arbitri i ‘El Clasico-s’, ja shkaku

Mateu Lahoz u emërua një ditë më parë nga La Liga për të arbitruar “El Clasico-n” midis Real Madrid dhe Barcelonës. Mirëpo, Lahoz nuk do jetë gjyqtarë i këtij takim, për shkak të një dëmtimi muskulor.

Ai është zëvendësuar nga Jesus Gil Manzano, i cili pak ditë më parë gjykoi ndeshjen midis Sevilla dhe Atletico Madrid. Këtë sezon, ai ka arbitruar 23 ndeshje gjithsej, përfshirë 13 ndeshje në La Liga dhe 2 ndeshje të Ligës së Kampionëve.

LEXO EDHE  Prezervativi e ndihmoi të fitonte medalje/ Atletja i çudit të gjithë