Europa League/ Roma fiton me përmbysje ndaj Ajax. Arsenali befasohet nga Slavia. Ja të gjitha rezultatet

Janë mbyllur 4 ndeshjet e vlefshme për fazën çerekfinale të Europa League. Roma ka marrë një fitore shumë të rëndësishme në transfertë, teksa ka mposhtur me përmbysje Ajaksin, me rezultatin 1-2.

Holandezët e mbyllën pjesën e parë në avantazhin e një goli, por në pjesën e dytë verdhekuqtë përmbysën gjithçka, me golat e Pelegrinit dhe Ibanjezit.

Arsenali është shtangur në shtëpi nga Slavia Pragë, ku aktivizohet edhe ish-sulmuesi i Skënderbeut, Piter Olanka. Londinezët zhbllokuan sfidën në minutën e 86’, teksa kaluan në avantazh me Pepe, por çekët barazuan shifrat në minutën e 94 me Holes.

LEXO EDHE  Shpëtim Duro surprizon me formacionin, ja si rreshtohet Laçi përballë Anderlecht

Mançester Juanjtid nuk ka zhgënjyer në transfertë ndaj Granadës, teksa ka triumfuar me rezultatin 0-2, falë golave të Rashford dhe Brunio Fernandesh.

Fitore ka korrur edhe Vijareali, që ka mposhtur mimimalisht Dinamon e Zagrebit në transfertë.