Dëbora zbardh Korçën, në zonat malore trashësia arrin deri në 17 cm

Bora ka zbardhur juglindjen e vendit në këtë fillim prilli.

Reshjet e borës kanë filluar prej mesnatës së djeshme thuajse në gjithë qarkun e Korçës.

Reshjet vijojnë ende të jenë prezent, por aktualisht intensiteti i tyre është i dobët.

Trashësia e borës në zonat fushore shkon nga 2-5 cm ndërsa në zonat malore nga 10 -17 cm siç është edhe fshati turistik i Dardhës, Qafa e Qarrit etj.

LEXO EDHE  Të dehur në timon, pa patenta dhe me shpejtësi ‘skëterrë’/ Arrestohen 12 persona, pezullohen 47 leje drejtimi

Nuk raportohen probleme, por drejtuesve të mjeteve iu bëhet thirrje të tregohen të kujdesshëm për shkak të lagështisë se madhe në rruge.