Chelsea kërkon mbrojtës, ofron 30 mln euro për yllin e Serie A!

Chelsea's German head coach Thomas Tuchel reacts during the English Premier League football match between Chelsea and Burnley at Stamford Bridge in London on January 31, 2021. (Photo by Julian Finney / POOL / AFP) / RESTRICTED TO EDITORIAL USE. No use with unauthorized audio, video, data, fixture lists, club/league logos or 'live' services. Online in-match use limited to 120 images. An additional 40 images may be used in extra time. No video emulation. Social media in-match use limited to 120 images. An additional 40 images may be used in extra time. No use in betting publications, games or single club/league/player publications. / (Photo by JULIAN FINNEY/POOL/AFP via Getty Images)

Cheslea kërkon të përforcojë repartin e prapavijës dhe në merkaton e verës pritet të bëjë një goditje të bujshme. Mediat në Angli raportojnë se objektivi kryesor i bluve është Nikola Milenkovic.

Mbrojtësi serb pëlqehet shumë nga trajneri Tuchel, por edhe nga drejtuesit, që e shohin edhe si një objektiv shumë të arritshëm. Milenkovic nuk ka rinovuar me Fiorentinën dhe i ka ngelur vetëm 1 vit kontratë me vjollcët, që do të jenë të detyruar ta shesin në verë.

LEXO EDHE  Ervis Bici shpallet kampion Europe në “Muay Thai”, premion e majme e jep për bamirësi

Kartoni i Milenkovic vlerësohet rreth 30 milionë euro, shifër që Chelsea e ka bërë gati për t’ia ofruar Fiorentinës. Tashmë, mbetet për t’u parë në rast se palët do të gjejnë një marrëveshje, në mënyrë që mbrojtësi të kalojë në Londër.