Champions/ Mbyllen pjesët e para, shënohen 4 gola në 2 sfidat çerekfinaliste (VIDEO)

Janë mbyllur pjesët e para të dy sfidave të vlefshme për çerekfinalet e Ligës së Kampioneve. Në kryendeshjen e mbrëmjes, Paris Saint Germain kryeson 1-2 ndaj Bayern Munich.

Francezët kaluan shpejt në avantazh me anë të Kylian Mbappe i cili mposhti Neuer në minutën e 3-të. PSG dyfishoi shifrat në minutën e 28-të me anë  të Marquinhos edhe pse gjermanët po dominonin në lojë.

LEXO EDHE  Angli-Itali/ UEFA nis procedim disiplinor për finalen e ‘Euro 2020’

Gjithsesi bavarezët shkurtuan diferencat në minutën e 37-të me anë të Choupo-Moting pas asistit të Pavard.

Në sfidën tjetër Chelsea kryeson 0-1 në transfertë kundër Portos. Mason Mount ka qenë autori i golit, me anglezin që ka realizuar në minutën e 32’. Pas pasimit të Jorginho, Mount ka shmangur bukur mbrojtësin dhe ka ndëshkuar portierin e Portos me një goditje të bukur.