Koronavirusi në Itali/ 421 viktima dhe mbi 7 mijë të infektuar në 24 orët e fundit

Koronavirusi në Itali vijon të regjistrojë shifra të larta të vdekjeve. Gjatë 24 orëve të fundit 421 persona kanë humbur jetën, ndërkohë që dje ishin 296 viktima.

Nga ana tjetër raportohet për një tjetër rënie të numrit të infeksioneve.

Në 24 orët e fundit në Itali janë regjistruar 7.767 raste të reja (dje ishin 10680) me koronavirus nga 112962 tamponë.

LEXO EDHE  Zjarret në Gjirokastër jashtë kontrollit, Peleshi urdhëron evakuimin e banorëve nga zona

Ndërkohë mësohet se në Itali kanë mbërritur 1.5 milion doza të Pfizer dhe pritet që të lehtësojnë ndjeshëm situatën në qendrat e vaksinimit që po njihnin mungesë dozash.