Kinematografia botërore në zi, ndahet nga jeta në moshën 54-vjeçari aktori i njohur! Emri (Foto)

Kinematografia botërore në zi, ndahet nga jeta në moshën 54-vjeçari aktori i njohur! Emri (Foto)

Aktori i njohur amerikan Paul Ritter ka ndërruar jetë në moshën 54-vjeçare, nga një tumor në tru.

Agjenti i aktorit, që ka luajtur në disa filma duke përfshirë Harry Potter dhe Friday Night Dinner, ka treguar se Ritter ka ndërruar jetë në shtëpinë e tij pranë familjes, gruas dhe 2 djemve.

“I shkatërruar nga ky lajm tmerrësisht i trishtuar. Paul ishte një qenie njerëzore e bukur dhe e mrekullueshme. I sjellshëm, super i kujdesshëm dhe aktori më i mirë me të cilin kam punuar ndonjëherë,” tha përfaqësuesi i tij.

LEXO EDHE  Vala më e madhe e të nxehtit regjistruar prej dekadash, Turqia dhe Greqia të gjunjëzuara nga zjarret

Ritter ishte një aktor i talentuar i skenës dhe ishte nominuar për një çmim Olivier në 2006 për interpretimin e tij në Coram Boy dhe për një çmim Tony për rolin e tij në 2009 Conquests Norman.