FOTO/ Asfalti elektoral, Këlliçi: O mavri me bojë, boll me arna

Kandidati për deputet i PD në Qarkun e Tiranës, Belind Këlliçi, ka denoncuar atë që po ndodh në prag të zgjedhjeve parlamentare të 25 prillit, ku rrugë të ndryshme në kryeqytet, të lëna në mëshirë të fatit për vite me rradhë, po arnohen me asfaltin elektoral.

LEXO EDHE  VIDEO/ Pikante nga parlamenti, ministrja qesh dhe vetë me ato që thotë

“Arna elektorale në rrugën “Tom Plezha” ose siç i quan Rama “kantiere të Rilindjes”.

Pastaj i çajnë se kanë harruar të shtrojnë tubat. Pasi shtrojnë tubat, e çajnë sërish se kanë harruar të hedhin çakull.

Nuk është piktor, është mavri me bojë”, shkruan Këlliçi.